Általános szerződési feltételek

Általános szerződési feltételek

Vállalkozási szerződésekhez

I. BEVEZETŐ


Jelen okirat (a továbbiakban: ÁSZF) a Géplak Kft.-vel (székhely: 7631 Pécs, Köves-földi út 33.; adószám: 14013524-2-02; cégjegyzékszám: 02-09-071617), mint Megrendelővel kötött vállalkozási szerződések részét képezi a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény (a továbbiakban: Ptk.)   6:77. § - 6:81. § rendelkezései szerint.  
Az ÁSZF hatálya kiterjed minden olyan, a Géplak Kft. által kötött szerződésre, megállapodásra, megbízásra vagy meghatalmazásra, amely alapján a vele szerződő partner (a továbbiakban: Vállalkozó) ellenszolgáltatás fejében építési, szerelési, gyártási, javítási és egyéb vállalkozói, kivitelezői tevékenységet végez vagy egyéb más szolgáltatást nyújt a Géplak Kft. (a továbbiakban: Megrendelő), vagy harmadik személyek részére.



II. FELELŐSSÉG- ÉS BALESETBIZTOSÍTÁSSAL KAPCSOLATOS FELTÉTELEK


1.     Vállalkozónak a vállalkozási szerződés teljes időtartama alatt rendelkeznie kell a harmadik személyeknek okozott károkkal szemben teljes fedezetet nyújtó, saját nevére szóló általános felelősségbiztosítással.


2.     A biztosítások megléte nem mentesíti Vállalkozót a károkozás felelőssége, a munka- és balesetvédelmi előírások betartásának kötelezettsége, a szerződésben rögzített munkák legnagyobb körültekintéssel és gondossággal történő elvégzése, illetőleg a balesetek és károk megelőzésével kapcsolatos feladatainak elvégzése alól.

 

3.     Baleset, illetőleg káresemény esetén Vállalkozó köteles a Megrendelőt haladéktalanul írásban értesíteni, a szükséges intézkedéseket (kárbejelentés, baleseti jegyzőkönyv felvétele stb.) a baleset, illetőleg a kár bekövetkezésének napján megtenni, és a baleset, illetőleg kár bekövetkezésének körülményeivel kapcsolatosszükséges vizsgálatok lehetőségét megteremteni.

 

III. TŰZVÉDELMI- ÉS BALESETELHÁRÍTÁSI FELTÉTELEK

 

2.     Vállalkozó az adott munkaterületen csak akkor kezdheti meg a munkát, ha ott a biztonságos és az egészséget nem veszélyeztető munkavégzés feltételei (személyi-, tárgyi- és környezeti tényezők) minden tekintetben megfelelőek.

 

3.    Vállalkozó köteles haladéktalanul az általa munkavégzés céljára átvett építési-kivitelezési munkaterületen észlelt, a kivitelezési tevékenységét érintő bármilyen munkabiztonsági szabálytalanságot, közvetlen vagy közvetett veszélyforrást írásban Megrendelő helyszíni képviselője felé jelezni. Vállalkozó a fentieken túlmenően köteles az általa észlelt baleseti veszélyhelyzet kockázatát a legminimálisabb szintre csökkenteni, illetőleg a veszélyhelyzetet a lehetőségekhez mérten megszüntetni.

 

4.     Vállalkozó – mint önálló munkáltató – köteles a munkaterület átvételét követően a kivitelezést a munkavédelemről szóló 1993. évi XCIII. törvényben (a továbbiakban: Mvt.) foglaltaknak megfelelően végezni, különös tekintettel a törvény 24. §-ában, 34. §-ában, 40. § (2) bekezdésében, 42. §-ában, 44. §-ában, 49. § (1) bekezdésében, 51. §-ában, 54. §-ában, 54/A §-ában, 55. §-ában, 56.§-ában, 57. §-ában, valamint az 58. § (1) bekezdésében foglalt rendelkezésekre.

 

5.     Vállalkozó csak akkor végezhet munkát, ha részére Megrendelő, vagy erre feljogosított képviselője a munkaterületet átadta. A munkaterület átadás-átvételét jegyzőkönyvben, és a kivitelező által vezetett építésiszerelési naplóban dokumentáltan, Megrendelő ide vonatkozó szabályzata szerint kell végrehajtani. Vállalkozó az átvett munkaterületen tevékenységével, munkavédelemmel kapcsolatosan teljes mértékben felelős, beleértve az esetleges káreseményeket is.

 

6.     Vállalkozó a 45/2011. (XII. 7.) BM rendelet 1. számú mellékletében szereplő foglalkozási ágaknál, munkaköröknél, a munkát érvényes tűzvédelmi szakvizsgával rendelkező dolgozókkal köteles végeztetni. Vállalkozó egyéb tűzveszélyes tevékenység esetén köteles dolgozóit a tűzvédelmi szabályokra, előírásokra kioktatni. Ennek elmaradása miatt bekövetkezett károkért Vállalkozó felelős.

 

7.    Vállalkozó és az általa foglalkoztatott munkavállalók kötelesek a hatályos munkavédelmi intézkedéseket, így a Mvt. és a vonatkozó jogszabályok előírásait betartani, valamint Megrendelő képviselőjével az egészséget nem veszélyeztető és biztonságos munkavégzés követelményeinek érvényesítésében együttműködni.

 

8.     Vállalkozó kötelezettséget vállal arra, hogy kötelezi az általa foglalkoztatott, érintett vezetőket és munkavállalókat arra, hogy Megrendelő ellenőrzésre és intézkedésre jogosult vezetői és megbízottai tűz- és munkavédelmi ellenőrzését segítsék, intézkedéseit magukra nézve kötelező érvényűnek tekintsék. Ennek elmaradása miatt bekövetkezett károkért Vállalkozó felelős.

 

9.    Vállalkozó képviselője köteles minden biztonságtechnikai rendellenességet Megrendelő felelős vezetőjének írásban jelenteni. Amennyiben Vállalkozó nem tartja be a fenti szabályzatban rögzített kötelezettségeit, úgy az Mvt. 40. § (2) bekezdésében foglalt felelősség őt terheli.

 

10.    Vállalkozó köteles a munkájával, működésével összefüggésben bekövetkező balesetet kivizsgálni, bejelenteni, arról jegyzőkönyvet készíteni, illetőleg a Megrendelőt a baleset bekövetkezésével egyidejűleg értesíteni.

 

11.    Vállalkozó köteles gondoskodni dolgozói részére a munka - és védőeszközök biztosításáról, rendeltetésszerű használhatóságáról és karbantartásáról. Vállalkozónak a veszélyforrások ellen védelmet nyújtó egyéni védőeszközöket írásban meg kell határoznia, használatukat meg kell követelnie.

 

12.    Vállalkozó a munkavégzésre, a munkafolyamatokra, a munkahelyekre, a technológiákra, a munkaeszközökre, az egyéni védőeszközökre vonatkozó jogszabályokban, szabályzatokban és szabványokban meghatározottakat köteles a kivitelezés során maradéktalanul betartani, betartatni.

 

13.    Vállalkozó a kivitelezési helyszínen csak olyan munkaeszközt tarthat és üzemeltethet, mely az egészséget nem veszélyeztető és biztonságos munkavégzés követelményeit kielégíti, és rendelkezik az adott munkaeszközre, mint termékre, külön jogszabályban meghatározott megfelelőségi nyilatkozattal, illetőleg megfelelőségi tanúsítvánnyal, és a berendezésen a munkabiztonsági üzembe helyezési eljárást lefolytatták, üzemeltetését írásban elrendelték, azokon az időszakos munkabiztonsági felülvizsgálatokat elvégezték. A fenti munkabiztonsági dokumentációkat köteles Megrendelő kérésére bemutatni.

 

14.    Vállalkozó köteles a kivitelezés teljes időtartamára aláírási- és intézkedési jogosultsággal felelős vezetőt megbízni, illetőleg annak távolléte idejére helyettest kinevezni, aki hasonlóképpen jogosult aláírni, intézkedni és a kijelölést a többiek tudomására hozza.

 

15.    Olyan munkahelyen, ahol különböző munkáltatók alkalmazásában álló munkavállalókat egyidejűleg foglalkoztatnak, azaz a kivitelezésben több önálló Vállalkozó vesz részt, ott Vállalkozó munkavégzését köteles munkabiztonsági szempontból összehangolva szervezni, hogy az az ott dolgozókra és a munkavégzés hatáskörében tartózkodókra veszélyt ne jelentsen. Munkabiztonsági előírások be nem tartásából eredően, másoknak okozott kárért a vállalkozót teljes körű felelősség terheli.

 

16.    Vállalkozónak anyagot, terméket mozgatnia csak az anyag, a termék tulajdonságainak megfelelő, arra alkalmas eszközzel, a kijelölt helyen és módon a súly és mérethatárok megtartásával szabad.

 

17.    Vállalkozónak az olyan járművekre, amelyek a közforgalomban nem vesznek részt, a járművek munkaterületen tartásának műszaki feltételeiről rendelkező előírásokat kell alkalmaznia.

 

18.    Amennyiben az építési-kivitelezési munkaterületen tartott hatósági ellenőrzések következményeként Megrendelővel szemben, Vállalkozó mulasztása miatti szabálytalan munkavégzéséből eredően az ellenőrzést végző hatóság bírságot szab ki, úgy Vállalkozó köteles Megrendelőnek ilyen módon okozott teljes kárt megtéríteni, Megrendelő pedig jogosult Vállalkozóval szemben bármilyen címen fennálló tartozásába a kártérítés címén fennálló követelését beszámítani.

 

19.    Vállalkozó köteles a munkavállalói által elszenvedett munkabalesetet, és az általuk okozott tűzesetet, környezetszennyezést Megrendelő felé írásban bejelenteni, és az ezzel kapcsolatos vizsgálati eljárásba bevonni. A munkabaleseti jegyzőkönyvben Vállalkozó megállapításokat csak Megrendelő egyetértésével, annak hiteles ellenjegyzésével tehet. A munkabaleseti-, káreseti- és kivizsgálási jegyzőkönyvet az illetékesekhez történő továbbítás előtt Vállalkozó köteles a Megrendelőnek jóváhagyásra megküldeni. Vállalkozó köteles a Megrendelő által jóváhagyott, egyező munkabaleseti-, káreseti- és kivizsgálási jegyzőkönyv egy eredeti példányát a munkabalesetet, illetőleg káresetet követő hónap 08. napjáig Megrendelő részére megküldeni.

 

20.    Vállalkozó tudomásul veszi, hogy Megrendelővel szemben a bekövetkezett munkabalesettel, káresettel kapcsolatosan semminemű kivizsgálási-, kártérítési-, anyagi igényt nem támaszt, ilyen igénnyel Vállalkozó Megrendelő felé nem léphet fel.

 

21.    Vállalkozó egyetemlegesen felel a kivitelezésbe általa bevont vállalkozók tevékenységeiért.

 

IV. KÖRNYEZETVÉDELMI FELTÉTELEK

 

Vállalkozó tudomásul veszi, hogy a környezetterhelés kockázatának csökkentése érdekében kötelezettsége a következő feladatokkal és felelősséggel egészül ki:

 

1.    Vállalkozó kijelenti, hogy a szerződésben vállalt munkával, annak megvalósításával kapcsolatos releváns környezetvédelmi jogszabályokat ismeri, a jogszabályváltozásokat figyelemmel kíséri, az ebből fakadó kötelezettségeket az alkalmazottaival, vállalkozóival is maradéktalanul betartatja.

 

2.    Vállalkozó érvényes telephely engedéllyel, KÜJ és KTJ számmal és mindazokkal a személyi és tárgyi erőforrásokkal rendelkezik, amelyek szükségesek a környezeti kockázat elfogadott szinten tartásához.

 

3.    Vállalkozó kötelezettséget vállal, hogy olyan technológiákat alkalmaz, amelyek biztosítják a környezetvédelmi jogszabályoknak való maradéktalan megfelelést.

 

4.    Építőanyagok, gépek tárolása, konténerek, ideiglenes épületek felállítása csak a Megrendelő jóváhagyása alapján történhet. A Vállalkozó feladata a munkaterület, illetve az igénybevett közterület folyamatos tisztántartása, a hulladékok – beleértve a veszélyes és nem veszélyes hulladékokat, valamint az építési-bontási hulladékokat is - nyilvántartása, a Megrendelő által kijelölt helyen való gyűjtése és erre engedéllyel rendelkező befogadónak történő átadása.

 

5.     Tilos a kivitelezési helyszínen történő tankolás, karbantartás. A Vállalkozó köteles megelőzni az építési terület talajának csepegő olaj, üzemanyag okozta elszennyeződését. Amennyiben a talajszennyezés mégis bekövetkezne, gondoskodnia kell az elszennyeződött talaj összegyűjtéséről és elszállításáról, kezeltetéséről, A vállalkozónak felelősségi körébe tartozó gépek, járművek tárolási helyét egyeztetni kell a Megrendelővel.

 

6.    Földmunkák megkezdése előtt a Vállalkozó köteles a közmű tulajdonosokkal egyeztetni, a szükséges engedélyeket, hozzájárulásokat megszerezni, ha szükséges, szakfelügyelete biztosítását kérni.

 

7.    Vállalkozó feladata, hogy a szállító utakat óvja a szennyeződésektől, illetve az általa okozott szennyezést távolítsa el. A vállalkozó köteles a tevékenysége során az előírt kibocsátási határértékeket betartani és teljes felelősséggel tartozik az általa okozott környezetszennyezésekért.

 

8.    Vállalkozó vállalja, hogy az átvett munkaterületet környezet károsítás nélkül adja vissza. A terület megrendelő általi visszavétele nem mentesíti a Vállalkozót az általa okozott környezetszennyezésért viselt felelősség alól.

 

9.    Megrendelő fenntartja magának a jogot, hogy a Vállalkozó környezetvédelmi gyakorlatát a kivitelezés során bármikor ellenőrizhesse és a megállapodás durva megsértése esetén a szerződés azonnali hatállyal történő felbontását kezdeményezze. Ellenőrzési joggal rendelkezik a környezetvédelmi megbízott.

 

10.    Vállalkozó köteles gondoskodni a tevékenységével összefüggésben jelentkező környezetszennyezések megelőzéséről (ideértve a zajterhelést is), a kibocsátott szennyező komponensek leválasztásáról, azok megfelelő kezeléséről. Köteles továbbá a jogszabályokban vagy hatósági kötelezettségekben előírt környezetvédelmi követelményeket következetesen betartani.

 

11.    Vállalkozó a társaság telephelyére, illetőleg a munkavégzés helyére csak olyan gépet, berendezést vihet be és működtethet, amely használata során és használaton kívüli állapotában sem szennyezi a környezetet, amely biztonságos üzemeltetésre alkalmas, légszennyezőanyag kibocsátása az adott berendezésre, munkagépre, járműre előírt emissziós határértékeket nem lépi túl és zajszintje a berendezéstől elvárható értéket nem haladja meg.

 

12.    Amennyiben a vállalt feladat teljesítése hulladékképződéssel jár, úgy Megrendelő a munka megkezdése előtt köteles gondoskodni megfelelő hulladékgyűjtő edény helyszínre telepítéséről és a keletkező hulladékok közbenső lerakása nélkül, közvetlenül a hulladékgyűjtőkbe történő elhelyezéséről.

 

13.    Vállalkozó veszélyes hulladék keletkezése esetén köteles a veszélyes hulladékot elkülönítetten – a szelektív gyűjtés szabályait betartva – „veszélyes hulladék” felirattal ellátva, külön tároló edénybe helyezni olyan módon, hogy az biztonsággal kizárja a környezet veszélyeztetését vagy szennyezését.

 

14.    Vállalkozó köteles betartani a veszélyes hulladékokról kiadott 225/2015 (VIII. 7.) Korm. Rendelet előírásait.

 

15.    Amennyiben Vállalkozó a veszélyes hulladék kezelésévvel kapcsolatos kötelezettségének nem tesz eleget, illetőleg az erre vonatkozó jogszabályi előírásokat megszegi, úgy mind a polgári jogi, mind a büntetőjogi felelősség Vállalkozót terheli.

 

16.    Vállalkozó köteles a vízgazdálkodásról szóló 1995. évi LVII. törvényben foglaltak betartását biztosítani, továbbá köteles:

  • a víz felhasználása során annak mennyiségével oly módon gazdálkodni, hogy minden tevékenységhez csak az annak megfelelő minőségű és mennyiségű vizet használja fel;
  • biztosítani, hogy a vízhasználat során vagy bármely más esetben vízszennyező anyagok a csapadékcsatornába vagy a talajra és azon átszivárogva a talajvízbe ne kerülhessenek.

17.    Amennyiben a Vállalkozó a szerződéses tevékenység végzése során a követelmények teljesítésével kapcsolatban bármilyen akadály merül fel vagy a környezet veszélyeztetésére, szennyezésére utaló körülményeket észlel, azt köteles azonnal írásban jelezni a Megrendelő részéről kijelölt kapcsolattartónak.

 

18.    Amennyiben Vállalkozó rendelkezik az EN ISO 14001:2004 szabvány szerinti környezetközpontú irányítási rendszer tanúsítvánnyal, köteles azt másolatban Megrendelőnek átadni.

 

19.    Vállalkozó köteles a munkavégzés helye szerint illetékes környezetvédelmi felügyelőség egyéni, speciális előírásainak megfelelni, valamint a tevékenysége gyakorlásából eredő hátrányos jogkövetkezményekért felelősséget vállalni.

 


        V. ÉPÍTÉSI NAPLÓ

 


1.     Építési napló vezetésének szükségessége esetén naplózásra a Megrendelő és a Vállalkozó képviselői, valamint az általuk kijelölt, naplóvezetésre is kompetens személyek jogosultak.

 

2.    Az értesítés általános formája az építési naplóbejegyzés. A haladékot nem tűrő értesítéseket azonban ezen kívül a leggyorsabb távközlési rendszerek (e-mail, telefax, távirat, levél stb.) alkalmazásával is közölni kell. Az építési naplóba tett bejegyzésekre, észrevételekre a naplón belül naplóbejegyzéssel kell válaszolni. Amennyiben az érdekelt felek naplóbejegyzésre 3 napon belül naplóbejegyzéssel nem válaszolnak, akkor a bejegyzést tudomásulvételnek kell tekinteni. Az eltakarással járó munkafolyamat ellenőrzésére legalább az eltakarás előtt 3 nappal korábban kell jelezni a Vállalkozónak a Megrendelő felé.  

 

3.     Vállalkozó köteles az építőipari kivitelezési tevékenységről szóló 191/2009. (IX.15.) Korm. Rendelet és az épített környezet alakításáról és védelméről szóló 1997. évi LXXVIII. törvény (vagy a helyükbe lépő hatályos jogszabályok) szerinti módon az építkezés teljes időtartama alatt folyamatosan építési napló vezetésével, tárolásával kapcsolatos feladatokat ellátni.

 


        VI. ADATVÉDELEM, ADATKEZELÉS

 


1.     Felek a Szerződésben rögzített, illetve a Felek képviselői, kapcsolattartói által a szerződés teljesítése során egymás rendelkezésére bocsátott személyes adatokat az Európai Parlament és Tanács (EU) 2016/679 számú általános adatvédelmi rendeletével (a továbbiakban: Rendelet vagy GDPR), valamint az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvénnyel (a továbbiakban: Infotv.) összhangban kezelik. Szerződő fél a másik Fél kapcsolattartói adatait a másik Féltől érkező törlési/változási jelzést követő legrövidebb, észszerű időn belül törli nyilvántartásából, egyébként Felek az adatokat, ha az adatok tárolásának további szükségessége egyéb okból, célból vagy jogszabályi kötelezettség teljesítése céljából nem áll fenn, a jogviszony elévülési idejében kezelik. Szerződő Felek kötelezettséget vállalnak arra, hogy a szerződésben megnevezett képviselőjük/kapcsolattartójuk személyében beálló változást haladéktalanul, de legfeljebb 5 napon belül írásban bejelentik egymásnak, továbbá a szerződés időbeli hatálya alatt évente adategyeztetést hajtanak végre a kezelt adatok kapcsán, valamint kijelentik, hogy az aktuálisan megnevezett képviselőjüket/kapcsolattartójukat tájékoztatják adataik másik Fél által történő kezelésének tényéről, valamint jogaikról. Felek kötelesek betartani a GDPR, az Infotv., valamint más vonatkozó jogszabályok adatvédelemmel, adatkezeléssel kapcsolatos előírásait, és kijelentik, hogy e jogszabályoknak megfelelő belső adatvédelmi szabályozással rendelkeznek, amelyet folyamatosan frissítenek.

 


2.    A GÉPLAK Kft. Általános Adatkezelési Tájékoztatója a www.geplak.hu weboldalon érhető el.

 


                            VII. VIS MAIOR

 


1.     Vis maior eseménynek minősül minden olyan, a Felek működési körén kívül álló elháríthatatlan esemény, amelyért a Megrendelő megítélése szerint egyik Fél sem felelős, azaz a Fél észszerűen körültekintő magatartása ellenére sem volt elkerülhető, így különösen, de nem kizárólag háború, felkelés, forradalom, lázadás, zendülés, országos vagy iparági sztrájk, szabotázs, embargó, import-korlátozás, járvány, karantén, elkobzás, államosítás, mozgósítás, földrengés, az építési munkákat ténylegesen akadályozó földcsuszamlás, továbbá a természeti erők közül a tűz, robbanás, villámlás, földrengés, földcsuszamlás, árvíz, amely ellen egy tapasztalattal rendelkező Vállalkozótól észszerűen nem volt elvárható, hogy óvintézkedéseket tegyen. Nem minősül vis maiornak a fent felsoroltak közül az olyan esemény, melyet Vállalkozó okozott, továbbá nem minősül vis maior eseménynek az eső, belvíz, havazás, szél és ezek szélsőséges formái (pl. vihar, szélvihar, hóvihar, ónoseső stb.), a szélsőséges időjárási körülmények.

 

2.    Bármely fenti esemény a Megrendelő megítélésétől függetlenül is vis maiornak minősül, ha a Vállalkozó a megfelelő részletezettséggel, egyértelműen bizonyítja, hogy

  • az nem a Vállalkozó bármely kötelezettsége megszegéséből, vagy bármely egyéb gondatlan magatartásából, szerződésszegéséből, cselekményéből vagy mulasztásából adódik vagy nem azok bármelyikének tulajdonítható; és
  • az attól függetlenül következett be, hogy a Vállalkozó betartotta a Szerződés szerinti kötelezettségeit; és
  • a Vállalkozó az esemény bekövetkeztekor az esemény helyszínén építési munkákat végzett, vagy az építési ütemterv szerinti építési munkákat végzett volna; és
  • a Vállalkozónak nem volt lehetősége arra, hogy tevékenységét átszervezze annak érdekében, hogy a bekövetkezett esemény hatásait elkerülje, vagy mérsékelje; és
  • a fenti események bármelyikének bekövetkezte ténylegesen és jelentős mértékben hátráltatja a Vállalkozót a feladatai ellátásában; és
  • az adott esemény megszűnésének időpontjától az építési ütemterv szerint az adott építési munkára tervezett időtartamból az eseménnyel késleltetett tevékenységnek – a Megrendelő által az adott építési munka megkezdése előtt jóváhagyott technológiai utasítások szerinti elvégzéséhez a technológiailag szükséges legrövidebb idő nem áll rendelkezésre.

 

3.    A vis maior esemény által érintett Fél köteles mindazonáltal minden észszerű intézkedést megtenni annak érdekében, hogy elhárítsa, megszüntesse, vagy mérsékelje a vis maior esemény hatásait.

 

4.    Egyik Fél sem felelős a szerződéses kötelezettségeinek részleges, vagy teljes nem teljesítéséért, illetve a vis maior következményeiért, ha az a fentiek szerinti vis maior következménye, kivéve, ha az ilyen részleges, vagy teljes nem teljesítés, illetve a vis maior egyéb következménye a Vállalkozó kárenyhítési kötelezettségeinek elmulasztása, késedelmes, vagy nem az elvárható módon való teljesítése miatt következett be.

VIII. VÁLLALKOZÓI MUNKAVÉGZÉSSEL KAPCSOLATOS FELTÉTELEK

 

1.    Megrendelővel történt előzetes egyeztetés esetén Vállalkozó az alábbi dokumentációk átadására köteles:

  • Intézkedésre jogosult kapcsolattartók megnevezése a kivitelezés időtartama alatt 0-24 órában
  • Teljesítésben résztvevő munkavállalók megnevezése (név, születési idő, munkakör)
  • Munkavédelmi, tűzvédelmi oktatás (napló) másolata
  • Munkavállalók orvosi alkalmassági vizsgálatának másolata
  • Érvényes egészségügyi kiskönyvek másolata (adott esetben) (IVÓVÍZRENDSZEREN DOLGOZÓ MUNKAVÁLLALÓK ESETÉN KÖTELEZŐ!)
  • Orvosi vizsgálatok munkáltatói szabályozása
  • Egyéni védőfelszerelések jegyzéke
  • Veszélyes gépek, berendezések időszakos biztonsági vizsgálata, munkavédelmi üzembe helyezése
  • Munkagép, rakodógép, építőipari kisgép kezelőinek jogosultsága
  • Emelőgép szerkezeti, fővizsgálati jegyzőkönyv, emelőgép napló
  • Munkahelyi kockázatelemzés, értékelés
  • A felhasznált vegyi anyagok biztonsági adatlapja, és a vegyi anyagok felhasználásának ANTSZ engedélyezése (adott esetben)
  • Hordozható villamos kéziszerszámok szerelői ellenőrzése (évente)
  • Hegesztő felszerelés időszakos (1/4 éves ellenőrzése)
  • Tűzvédelmi szabályzat (munkavállalói létszámtól függően, adott esetben)
  • Tűzvédelmi szakvizsga (tűzveszélyes munkavégzésnél)
  • Munkavédelmi szakember neve, elérhetősége

Amennyiben a Megrendelő a fenti dokumentumok átadását kezdeményezi, elégséges azokat egyszerű másolati példányban a Megrendelő rendelkezésére bocsátani.

 

2.    Vállalkozó köteles a munkavállalók egyértelmű azonosíthatósága érdekében, legalább a munkavállalói munkaruhán, vagy kitűzőn adott munkavállaló munkáltatóját feltüntetni.

 

3.    Vállalkozó köteles az alábbiakban meghatározott kötelezettségeket teljesíteni és a kivitelezési munkák folyamán fenntartani, amennyiben azt Megrendelő kéri és a teljesítéshez szükséges anyagokat (matrica, mellény, szalag) Vállalkozónak átadja:

  • Minden munkában résztvevő munkagépre, teherautóra– legalább 1 db /munkagép, tgk. - a rendelkezésére bocsátott matrica elhelyezése
  • Minden a teljesítésben részt vevő, a munkaterületen megjelenő munkavállaló köteles a munkaterületen láthatósági mellényt viselni
  • Munkaterület elkorlátozásra/elhatárolásra kizárólag a rendelkezésre bocsátott jelzőszalag alkalmazható

 

4.   Vállalkozó az építtetővel, tervezővel, hatóságokkal csak Megrendelőn keresztül tárgyalhat. A munkával kapcsolatos javaslatait csak Megrendelői jóváhagyás esetén valósíthatja meg.
A Szerződésben és az ÁSZF-ben nem érintett kérdésekben a magyar jog, így különösen a Ptk. rendelkezései, továbbá az egyéb vonatkozó jogszabályok, hatósági előírások, szabványok az irányadóak.


                                
                                            Géplak Kft.

Kapcsolat Telefon: +36 72/228-258
Mobil: +36 20/983-8880
7631 Pécs, Köves-Földi u. 33.